21 czerwca 2020 Usługi 0

Wszelkie pojazdy biorące udział w ruchu ulicznym, muszą posiadać odpowiednie oznakowanie, które będzie dobrze widoczne nawet z dużej odległości. Mowa tu jest o elementach odblaskowych, które pojawiają się także w znakach drogowych.

Jak stosować taśmę odblaskową?

taśmy odblaskowe samoprzylepneWiele parkingów jest czynnych przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, ale niekoniecznie mają zastosowane odpowiednie oświetlenie, przez co po zmroku, widoczność jest znacznie ograniczona. Ułatwieniem może być odpowiednie oznakowanie miejsc parkingowych czy wjazdów i wyjazdów. Można w tym celu wykorzystać taśmy odblaskowe samoprzylepne, które mogą być stosowane na szkle, plastiku, metalu czy drewnie. Ważne jest jedynie, aby powierzchnia była odpowiednio przygotowana, czyli wyczyszczona i odtłuszczona. Dopiero później można nakleić taśmę i mocno docisnąć. Dzięki temu będzie ona trwała i nie odklei się po kilku dniach. Samoprzylepne taśmy są najczęściej wybierane, ponieważ mają praktyczne zastosowanie i są łatwe w stosowaniu. Najczęściej kupuje się je na rolkach, ale można też kupić na metry. Poza taśmami z klejem akrylowym na odwrocie, dostaniemy także taśmy, które się przyszywa albo wprasowuje. Można je wykorzystać także do zwiększania widoczności pojazdów lub przyczep, gdyż wystarczy je przykleić we właściwym miejscu. Także w branży reklamowej coraz częściej sięga się po takie taśmy, ponieważ świetnie wyróżniają baner, szyld czy plakat reklamowy. Mają one bardzo jasną powłokę, które idealnie odbija padające na nią światło.

Po taśmy odblaskowe z klejem, sięgają także firmy produkcyjne, które na hali musza wydzielić odpowiedni teren dla pojazdów czy pracowników. Z uwagi na uch wysoką wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury, można je stosować poza budynkami.