6 maja 2020 Usługi 0

 

Najczęściej używanym urządzeniem elektronicznym w samochodzie była oczywiście nawigacja satelitarna, choć nie była ona jedynym akcesorium, stosowanym przez kierowców. Od wielu lat w trasie używali oni również kamer samochodowych, zwłaszcza w samochodach służbowych.

Tanie kamery samochodowe

kamera do samochodu cenaByły one używane do najróżniejszych celów, podobnie jak kamery sportowe, aczkolwiek w przeciwieństwie do takowych, posiadały również możliwość sparowania z nawigacjami czy czujnikami ruchu, a często posiadały takie fabrycznie. Rodzaj urządzenia zależał oczywiście od potrzeb użytkownika, aczkolwiek często okazywało się że w przypadku wystąpienia wypadku czy sytuacji zagrożenia na drodze przydawała się nawet najprostsza kamera do samochodu Atrakcyjna cena kamer uzależniona była oczywiście od ich zaawansowania, aczkolwiek rzadko które urządzenie posiadało nierozsądne ceny, gdyż zwykle dobrze oddawały one możliwości i jakość sprzętu. Najprostsze i najtańsze kamery umożliwiały wyłącznie nagrywanie obrazu, i mogły być zasilane zarówno bateriami, zewnętrznymi lub wbudowanym, oraz za pomocą podłączenia do gniazdka samochodowego. Bardziej rozbudowane modele współpracowały z wieloma rodzajami nawigacji satelitarnych, na bieżąco zapisując położenie samochodu i prędkość, oraz posiadały znacznie lepszą jakość obrazu. Materiał z kamery zapisywany był zazwyczaj w wewnętrznej pamięci urządzenia w formacie możliwym do odtworzenia na dowolnym programie multimedialnym.

Niemal wszystkie kamery umożliwiały jednak nie tylko zmianę formatu, ale również zastosowanie dodatkowych nośników rozszerzających pojemność pamięci kamery, przede wszystkim kart SD. Każda kamera mogła być również podłączona do dowolnego komputera, stacjonarnego czy przenośnego, za pomocą portu USB.