5 maja 2017 Produkcja 0

Każdy przedsiębiorca, szczególnie zajmujący się produkcją musi korzystać z oferty firm oferujących pakowanie. Szczególnym jego rodzajem jest pakowanie termokurczliwe. Jest ono wyjątkowo przydatne dla producentów z branży cukierniczej, drobiarskiej, kosmetycznej i chemicznej.

Kiedy warto wybrać takie opakowanie?

pakowanie termokurczliweTa technologia opiera się na zastosowaniu pewnych zabiegów chemicznych, które sprawiają, że folia staje się bardzo rozciągliwa i szybko redukuje swoją objętość pod wpływem gorącego powietrza. Dzięki temu pakowanie termokurczliwe jest niezwykle wygodne. Pozwala ono zapakować daną rzecz bez obaw o to, że jej struktura lub materiał ulegną uszkodzeniu. Takie folie znane są także z bardzo wysokiej trwałości – mają o wiele większą wytrzymałość niż inne folie. Dzięki temu zapakowany w nie produkt nie jest narażony na stłuczenia czy zarysowanie. Plusem folii termokurczliwej jest także to, że da się w nią zapakować dosłownie wszystko – od produktów o bardzo dużych gabarytach aż po niewielkie produkty spożywcze. W dodatku samo foliowanie przebiega szybko i sprawnie, a jego efekt jest praktycznie zawsze zadowalający – zafoliowany produkt będzie odporny na uszkodzenia i zabrudzenia. Plusem jest także duża przezroczystość folii, pozwalająca zobaczyć co jest w środku. Jest ona także nietoksyczna i może być poddana recyclingowi.

Folia termokurczliwa to doskonały wybór dla producentów, którzy chcą aby ich produkty nie były narażone na uszkodzenia i jednocześnie ich opakowanie miało wysokie walory estetyczne. Dotyczy to szczególnie firm wytwarzających puzzle, gry planszowe kosmetyki, płyty CD, książki, produkty cukiernicze jak bombonierki czy czekolady. Te produkty wymagają dobrej, a jednocześnie elastycznej ochrony, jaką może zapewnić właśnie taka folia.