9 stycznia 2021 Kuchnia 0

O istotnej roli owoców i warzyw w naszym życiu chyba nie trzeba mówić nikomu. Jednak jeśli prowadzimy zabiegany tryb życia czasami ciężko odnaleźć czas w ciągu dnia na ich spożywanie. Istnieją jednak rozwiązania, które znacznie ułatwiają nam zadanie. Mowa tu o sokach warzywnych. Na szczególną uwagę zasługuje ten wytwarzany z pomidorów. 

Rola potasu w soku pomidorowym 

sok pomidorowy potasDlaczego pić właśnie ten sok? Przede wszystkim pomidor to doskonałe źródło potasu. Oprócz tego w składzie soku odnajdziemy witaminy z grupy A, C, B2 oraz B6. Jest świetnym źródłem luteiny i beta karotenu, które odgrywają znaczącą rolę w jednym z najważniejszych zmysłów – wzroku. Składniki te chronią przed rozwojem zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy. Sok pomidorowy większości kojarzy się z produktem wykorzystywany tylko i wyłącznie na diecie odchudzającej. I mimo że wówczas również odgrywa kluczową rolę, to nie jego jedyne zadanie. Składniki w nim zawarte podsiadają właściwości przeciwzapalne. Ponadto są ważnymi czynnikami chroniącymi przed nowotworami oraz miażdżycą. Witaminy C oraz A z kolei ogrywają ogromną rolę we wspomaganiu naszego układu odpornościowego. Jeśli chodzi o sok pomidorowy potas z kolei odpowiada za obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Obniża również ciśnienie krwi. Liczba drogocennych składników zawartych w produkcie jest naprawdę imponująca. Warto więc rozważyć czy do swojej codziennej diety nie wprowadzić soków pomidorowych. 

Pomidory w postaci soków są doskonałym rozwiązaniem dla osób zabieganych. Wypicie produktu w czasie krótkiej przerwy czy nawet podczas podróży samochodem będzie świetnym rozwiązaniem na wprowadzenie cennych składników do organizmu. Nie musimy nic przygotowywać, wystarczy jedynie odkręcić butelkę z sokiem. Przyznaj sam, że jest to banalny, ale skuteczny sposób na wspomaganie swojego zdrowia.