18 stycznia 2020 Wnętrza 0

 

Dla osób, dla których dom kojarzy się z oazą spokoju. Miejscem bezpiecznym i doskonałym do odpoczynku w gronie rodziny i bliskich. Miejscem, które chętnie odwiedzają nowi znajomi, a dla stałych bywalców jest ono drugim domem. Dla tych, którzy po ciężkim dniu pragną zatopić się w miękkich poduszkach i zapomnieć o wszystkim.

Zasłony jako element stylu angielskiego

zasłony w stylu angielskimStyl angielski na pewno nie jest odpowiedzią na potrzeby osób, które cenią sobie minimalizm w otaczającej ich przestrzeni. Wszystko, co się w nim zawiera, wiąże się z przepychem, mnóstwem poduszek i przeróżnych bibelotów. Kojarzy się trochę z sielskim życiem na wsi. Pomieszczenia są jasne i zatopione w pastelowych odcieniach. Całości dopełniają charakterystyczne zasłony w stylu angielskim. Koniecznie z miękkiego materiału, który podkreśli przytulny klimat pomieszczenia. Jeśli chodzi o deseń, to najlepiej zdecydować się na prążki lub jakiś spośród kwiatowych wzorów. Bez ogródek można też dopasować zasłony do materiału poduszek lub koloru innych dodatków przystrajających wnętrze. To dzięki nim pomieszczenie nabierze odpowiedniego klimatu, a dodatkowo zwrócą uwagę na bardzo istotne okna. Styl angielski lubi się też z koronkami oraz haftami, w szczególności z zawierającymi motywy kwiatów. Co do wspomnianych wcześniej bibelotów – nie może zabraknąć ozdób z porcelany: dzbanków, filiżanek czy serwisu do kawy. Ostatnim elementem wystroju są kwiaty. Mogą być prawdziwe lub suszone, ważne jednak, żeby ich nie zabrakło.

Jak doskonale widać, styl angielski nie jest odpowiedni dla każdego. Skierowany jest raczej dla domatorów, którzy wolne chwile wolą spędzać na kanapie lub pod kocem z herbatą i książką w dłoni niż w drodze lub wśród codziennego, ulicznego zgiełku. Mimo to, zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób.