22 lutego 2022 Przemysł i produkcja 0

Chyba każdy z nas kiedyś musiał uporać się kiedyś z rdzą. W internecie możemy znaleźć wiele popularnych lifehacków na ten temat, specyfików, z łatwością wyszukamy również osoby, które oferują usługę pozbycia się rdzy z karoserii naszego samochodu. W mętliku tych wszystkich informacji, jak możemy samodzielnie poradzić sobie z tym problemem, czego użyć?

Jak zwalczyć rdzę i nie zwariować

skuteczne odrdzewiacze samochodoweRdza jest wrogiem większości społeczeństwa, możemy znaleźć ją na karoseriach samochodów, narzędziach, śrubach czy innych metalowych tworzywach. Korozja powstaje wskutek reakcji metalu najczęściej z tlenem, prowadzi to do procesu utleniania, który z czasem przeradza się w rdzę. Rdza jest dość obszernym tematem, wyróżniamy nawet kilka rodzajów rdzy, wydaje nam się ona niegroźna, jednak jej późniejsze stadium może być niebezpieczne, gdy korozja dojdzie do szkieletu samochodu. Czego użyć do pozbycia się jej? Skuteczne odrdzewiacze samochodowe to między innymi, jeden z popularniejszych WD-40 w sprayu i w smarze, kolejny w rankingu lokuje się K2 w formie żelu, który ma dodatkowo chronić smarowaną powierzchnię. Równie popularny jest również Liqui. Odrdzewiacze dostępne znajdziemy w przedziałach cenowych na każdą kieszeń.

Na pierwszy rzut oka rdza wydaje się niegroźna, przeszkadza nam głównie w aspektach wizualnych, lecz wbrew pozorom może okazać się niebezpieczna. W 1967 roku wiszący Silver Bridge w stanie Wirginia, zawalił się w ciągu kilkudziesięciu sekund z powodu korozji stali, w 2003 zaś Most Kinzua został zniszczony przez tornado z powodu zardzewiałych śrubek, gdyby nie to, tak potężna konstrukcja nie powinna zostać zniszczona przez takie zjawisko pogodowe. Dlatego nie warto bagatelizować brzydkich nalotów, lepiej zawczasu się z nimi uporać.