19 września 2017 Fotografia i film 0

Trójwymiarowe zdjęcia zyskały w ostatnich latach ogromnie na popularności. Stosuje się je co prawda już od dekady, ale dopiero od niedawna znajdują szerokie zastosowania komercyjne. Wiele firm korzysta ze zdjęć sferycznych, by się wypromować. Jest to bowiem łatwy i tani sposób na zaprezentowanie się z efektownej strony.

Cechy zdjęć sferycznych

zdjęcia 360 cennikZdjęcia sferyczne nazywa się również trójwymiarowymi i zdjęciami 360 stopni. Są to rodzaje panoram i jak sama nazwa wskazuje, służą one do obejrzenia danego miejsca, jak gdybyśmy się w nim znajdowali i obracali w kółko na pięcie. Wbrew pozorom zrobienie tego typu zdjęć nie wymaga wcale wielkiej pracy. Warunkiem jest jednak posiadanie odpowiedniego aparatu fotograficznego. Najlepszymi z nich robi się bardzo łatwo sferyczne zdjęcia. Kosztują one jednak sporo, więc taniej wychodzi zatrudnić odpowiednią firmę, która ma w swoim wyposażeniu taki sprzęt. Ile zapłacimy za takie zdjęcia? Jeśli chodzi o zdjęcia 360 cennik jest zależny od firmy i jakości aparatów, jakimi dysponuje. Cena jednego zdjęcia to najczęściej koszt rzędu 50-100 złotych, ale wraz z ilością ich cena znacznie się zmniejsza (w przeliczeniu na jedno zdjęcie). Droższy wydatek będą stanowić wirtualne przechadzki. Składają się one bowiem z wielu zdjęć trójwymiarowych (zwykle z około 15), więc trzeba się tu liczyć z wydatkiem nawet 1000 do 2000 zł. Inwestycja jest jednak tego warta, gdyż wirtualny spacer robi świetne wrażenie i może znacznie poprawić wizerunek naszej firmy w Internecie.

Współcześnie klienci lubią wiedzieć, gdzie idą. Sam często korzystam z map wirtualnych. Prezentując swój sklep lub hotel w Internecie za pomocą zdjęć sferycznych możemy doskonale się wypromować. Dzięki takim zdjęciom klient będzie od razu wiedzieć, czego ma oczekiwać od naszej oferty.