15 lipca 2018 Motoryzacja 0

Cementosilos jest to naczepa, która musi zostać wykonana na podstawie wyznaczonych norm. Zatem nie ma co się obawiać, że zostanie ona wyprodukowana w sposób niezgodny bądź zagrozi naszemu zdrowiu podczas dalekiej trasy. Kierowca zawodowy, który wyrusza w drogę, powinien cechować się umiejętnością radzenia sobie z problemami na terenie kraju, w którym aktualnie przebywa.

Co powinniśmy wiedzieć na temat naczep?

cementosilosy ardorArdor jest najpopularniejszym producentem specjalnych cementosilosów, czyli naczep z silosem. Jest ona zazwyczaj budowana z jednej komory w kolorze białym. W przypadku większej ilości komór czy też potrzeby innego koloru istnieje możliwość złożenia indywidualnego zamówienia u producenta. Cementosilosy Ardor są dostępne w różnych pojemnościach począwszy od 34m3 do 60m3. Radziłabym przemyśleć dobór pojemności naczep, ponieważ taniej zdecydowanie wynosi, gdy raz załadujemy cementosilosy Ardor i będziemy z jednego korzystać od początku do końca niż na przykład ciągłe zamawianie kolejnych naczep. Naczepa pozioma jest wykonana ze stopu aluminium oraz musi być przystosowana z tyłu do wyciągnięcia materiału, który był nią przewożony. Podwozia są wykonywane ze stali stopowej, a w przypadku opon można je dostosować do wymagań klienta. Kierowca powinien posiadać także dokumentację techniczną, a w niej wszelkie potrzebne deklaracje potrzebne, na przykład instrukcja obsługi, deklaracje dotyczące zdatności transportu żywności czy lista wyposażenia. Cementosilosy Ardor posiadają wyposażenia bezpieczeństwa, w których skład wchodzą uszczelki, uniwersalne klucze oraz sworznie z otworkiem w środku. Producent Ardor jest znany przede wszystkim na terenie Włoch, ale w Polsce także jest coraz bardziej popularny.

Warto jednak pamiętać, że jeśli pragniemy złożyć indywidualne zamówienie to należy zrobić to dużo szybciej przed terminem, na kiedy będziemy potrzebowali naczepy, ponieważ produkcja mimo wszystko może potrwać. Wniosek jest prosty, przemyślmy każdy krok znacznie wcześniej niż kilka dni przed rozpoczęciem chociażby budowy, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.