
Zaraz po studiach wyjechałem do Szwecji ponieważ w Polsce nie mogłem znaleźć pracy. Na początku znalazłem pracę za zmywaku w jednej z restauracji, ale zarobki nie były na tyle duże, żebym mógł sam utrzymać się w tym kraju. Chodziłem po mieście szukając ogłoszeń o pracę i tak pewnego dnia znalazłem ogłoszenie, że szukają kierowców. Zadzwoniłem i umówiłem się na rozmowę o pracę. Na miejscu okazało się, że firma, w której miałbym pracować zajmuje się wywożeniem odpadów. Mówiąc potocznie miałbym być śmieciarzem.
Jak transport odpadów wygląda w Szwecji?
Oczywiście pierwszego dnia w nowej pracy czekało mnie szkolenie BHP. Szkolenie to trwało prawie cały dzień. Kolejnego dnia dowiadywałem się w jaki sposób szwecja transport odpadów jak to wszystko wygląda od tej drugiej strony. Z tych szkoleń dowiedziałem się między innymi tego, że Szwecja pięćdziesiąt procent odpadów jakie produkuje miasto przeznacza na paliwa napędowe, a z kolejnych pięćdziesięciu procent energię. Z dwóch ton odpadów jest w stanie uzyskać energie przeżywającą energie równowartości jednej tony węgla. Szwecja to dobry kraj dba o środowisko swojego kraju nawet podczas wywozu odpadów. Po powrocie do domu przeszukałem Internet w poszukiwaniu większej ilości informacji na temat szwecja transport odpadów i tak natrafiłem na artykuł, z którego wynika, ze gminy odpowiedzialne są za odpady komunalne, ale ich utylizacja musi przebiegać w taki sposób, ze odpady te muszą zostać omownie wykorzystane. Szwecja transport odpadów przekształca wszystko. Materiały, które nie mogą zostać podane recyklingowi zostają zamienione na przykład w prąd.
Szwecja i jej system zamiany odpadów w energie, albo ponowne wykorzystanie śmieci. To najlepiej wymyślony system. Śmieci i odpady nie są grodzone na wysypiskach tylko zamieniane są na energię cieplną, bądź dawane jest im drugie życie. Przez co nie zatruwa się planty narastającą górą śmieci.