10 maja 2018 Usługi 0

Food trucki stały się ostatnio bardzo popularne w Polsce. Są organizowane nawet festiwale, podczas których różne tego typu pojazdy zjeżdżają się w jedno miejsce, a ludzie mogą posmakować różnorodnych dań. Czym zatem jest ten food truck i co oferuje? Jeśli jeszcze nie wiesz, zachęcam Cię do lektury mojego wpisu.

Festiwale z food truckami

food truck z ToruniaFood truck to taki samochód z jedzeniem. Przypomina zazwyczaj niezbyt dużą ciężarówkę, w której wnętrzu przyrządzane są pyszne dania. Taki pojazd często pomalowany jest w barwy firmy, która odpowiada za pyszne specjały podawane z samochodu. Te malunki często są bardzo widowiskowe i przyciągają wzrok. Dania też są oryginalne. Jedni przyrządzają tradycyjne dania węgierskie, inni jedzenie inspirowane kuchnią azjatycką, jeszcze inni fantazyjne burgery. Każdy food truck z Torunia, Warszawy czy jakiegokolwiek innego miasta, to też inny pomysł na kuchnię. Dlatego właśnie festiwale z udziałem food trucków są tak chętnie odwiedzane. Można na nich spróbować jednocześnie wielu różnych dań (oczywiście, tylu, na ile znajdzie się miejsce w żołądku). Często taki festiwal trwa cały weekend i podczas jego trwania można spróbować nawet kilkudziesięciu dań. Co ciekawe, są także foodtrucki oferujące wyłącznie słodkości. Można kupić w nich niezwykłe lody, smaczne ciacha o nieznanej recepturze czy kolorowe koktajle ze świeżych owoców. Czego dusza i żołądek zapragną!

Jak o tym piszemy, to już robimy się głodni. Warto śledzić na bieżąco, gdzie i kiedy odbywają się takie festiwale dobrego jedzenia. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na takie przyjemności. Poza tym część food trucków na co dzień stoi w tym samym miejscu, w konkretnym mieście, więc można skorzystać z nich także poza trwaniem festiwalu. Gorąco do tego zachęcamy! Smacznego!