28 grudnia 2020 Wnętrza 0

 

Zastanawiasz się jaki obrus wybrać, aby drewno Twojego stołu nie zostało ukryte pod materiałem? Jednak o ile obrus jest doskonale znanym każdemu z nas elementem dekoracyjnym, o tyle bieżniki nadal budzą wątpliwości. Czym jest i w jakich okolicznościach z nich skorzystać? Gdzie szukać najlepszych bieżników na stół? 

Bieżniki – idealne ozdoby stołu

bieżnik dekoracyjnyBieżnik nie jest materiałem, który ma za zadanie uchronić powierzchnię stołu przed zabrudzeniami. Jest on raczej elementem stanowiącym dekorację. Możemy go położyć na stole wedle własnych upodobań, zarówno wzdłuż jak i wszerz czy w poprzek. W przypadku większej powierzchni możemy wykorzystać nawet dwa bieżniki. Na jaki bieżnik postawić? Wszystko uzależnione jest od okazji, na którą zostanie wykorzystany oraz liczby dekoracji, która znajdzie się na stole. Jeśli szukamy czegoś na co dzień dobierzmy bieżnik dekoracyjny tak, aby współgrał kolorem z innymi elementami w domu takimi jak kolory krzeseł czy kanapy. Z kolei, gdy planujemy urządzić uroczystość powinien on współgrać ze wszystkimi dekoracjami na stole. Jeśli jest on obfito zastawiony, a liczba dekoracji jest spora, wybierzmy bieżnik w jednolitym kolorze, bez dodatkowych zdobień. Bieżnik jest nie tylko doskonałą dekoracją, ale również praktycznym rozwiązaniem. Jeśli Twój dom pełen jest ciekawskich osobników takich jak dzieci, pies czy kot wybór bieżnika będzie znacznie rozsądniejszy. Możemy zapomnieć o tym, że ktokolwiek pociągnie za materiał.

Co ciekawe bieżnik możemy również śmiało łączyć z obrusem. Prezentuje się on doskonale w obydwu wersjach. Pamiętajmy jednak, że decydując się na dekoracyjny obrus bieżnik powinien być mniej wyrazisty. Z kolei przy ozdobnym bieżniku stawiajmy na klasyczny, minimalistyczny obrus. Dzięki temu unikniemy przedobrzenia.