1 sierpnia 2018 Finanse 0

 

Każdy kto legalnie pracował w Niemczech i pracodawca odprowadzał za niego niezbędne zaliczki na podatek, może liczyć na zwrot podatku. Warunek jest taki, aby pracownik pracował za granicą przynajmniej przez sześć miesięcy nieprzerwanie, ponieważ dopiero wtedy będzie mu przysługiwało zwrot nadpłaconego podatku. Warto o taki podatek się upomnieć, ponieważ są to często duże sumy.

Ile wynosi zwrot podatku z zagranicy?

szybkie rozliczenie podatku z niemiecWszystko zależy od tego, w jakim kraju pracowaliśmy i w każdym mamy inne zaliczki na podatek. Zwrot podatku z zagranicy zależy głównie od tego, ile zaliczek na podatek nasz pracodawca za nas zapłacił. Najczęściej średni zwrot podatku z zagranicy w Niemczech wynosi około 700 €. Wysokość odprowadzanego podatku oblicza się zawsze poprzez sumowanie odpowiednich kwot, które zostały wykazane na karcie podatkowej. Wpływ na wysokość zwrotu podatkowego ma również dochód osiągany w Polsce, a także indywidualna ocena, w jakiej aktualnie znajduje się podatnik. Szybkie rozliczenie podatku z Niemiec to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują jak najszybciej uzyskać pieniądze z rozliczenia. Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Żeby uzyskać zwrot podatku z Niemiec lub innego kraju, to zawsze musimy złożyć odpowiednie dokumenty we właściwym urzędzie finansowym. Decyzja o wypłacie zwrotu nadpłaconego podatku zawsze zatwierdza specjalny pracownik, który sprawdza, czy poprawnie przesłaliśmy wszelkie dokumenty.

Zazwyczaj wiele osób, które pracują za granicą nie ma pojęcia jak dokonać takiego rozliczenia i dlatego warto w takiej sytuacji korzystać z usług biur rachunkowych. Znajdziemy tam specjalistyczną pomoc, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać cały zwrot nadpłaconego podatku, a dopiero wynagrodzenie dla osoby, która nas rozliczała zostanie zapłacone, kiedy nasz zwrot zostanie przekazany.