16 lipca 2016 Usługi 0
projektowanie wnętrz

Ludzie czasami podchodzą w sposób lekceważący do niektórych zawodów. Wydaje im się, że bardzo łatwo jest być na przykład projektantem wnętrz albo blogerem czy też grafikiem.

Projektowanie wnętrz nie jest łatwe

projektowanie wnętrzMyślą, że zaprojektuje się jakieś logo albo pokój w trzy minuty. Gdyby tak było, każdy wykonywałby te zawody. Ludzie lubią iść na łatwiznę, więc gdyby było tak łatwo sobie zarobić jako projektant wnętrz, to przecież na pewno we Wrocławiu co kawałek można by natrafić na takie usługi. To nie jest jednak taka prosta sprawa. Ludziom się wydaje, że taki bloger, którego zainteresowaniem jest architektura wnętrz, poświęca tylko chwilkę na stworzenie jakiegoś artykułu, a poza tym cały dzień odpoczywa i dostaje pieniądze za nic. Nie jest tak kolorowo, bo za każdym działaniem kryje się wiele czynności, których z zewnątrz nie widać. Trzeba na przykład zrobić nowe fotografie albo chociaż wybrać coś z tych udostępnionych za darmo do użytku. Trzeba nieraz spędzić wiele godzin na poszukiwaniu informacji. Podobnie pracuje też architekt wnętrz. On nie siedzi sobie co dzień z kawą, rysując jakieś projekty. Musi najpierw dowiedzieć się od klienta, czego on właściwie oczekuje. Musi poznać techniczne szczegóły dotyczące danego wnętrza. Wszystko wydaje się takie proste do momentu, kiedy człowiek sam się tym nie zajmie. Ja też kiedyś myślałam, że projektowanie wnętrz jest rzeczą banalną. Trzeba jednak docenić tych, którzy się na tym dobrze znają, bo na pewno sukces nie przychodzi łatwo. Trzeba się naprawdę na niego napracować.

Zawód projektanta wnętrz nie jest w niczym gorszy od zawodu księgowej i na pewno nie jest też łatwiejszy. Jest on po prostu inny i przeznaczony dla ludzi o konkretnych zdolnościach.