4 września 2016 Usługi 0
klocki lego

Dziecko rozwija się bardzo szybko, choć na pozór tego nie widać. Już mając około rok zaczyna chodzić. Potem pojawiają się pierwsze słowa i zdania. Patrząc na moją młodszą siostrę, mam wrażenie, ze następuje to bardzo szybko.

Klocki lego dobrym wyborem?

By zaobserwować jak szybko rozwija się nasze dziecko, możemy poprzeglądać chociażby ćwiczenia fizyczne. Są diametralne różnice pomiędzy tymi dla 3-4 latków, a 4-5 latków. Potrafią one już zdecydowanie więcej i są bardziej samodzielne. Czasem nam się wydaje, że nawet nastolatek nie umie sam się sobą zająklocki legoć. Czasem niestety nawet studenci tego nie potrafią i przypalają gotowane jajko. Ja byłam uczona samodzielności i bardzo dobrze na tym wyszłam. Nasze dziecko bowiem rozwija się na tyle, na ile mu pozwalamy. Bardzo często w internecie wyświetlają mi się reklamy typu „zabawki edukacyjne sklep”. Oczywiście zabawki edukacyjne są bardzo ważne w tempie rozwoju dziecka, ale i to czego sami go uczymy. Dziecko musi mieć odpowiednią dawkę uwagi, która pozwala mu harmonijnie kształtować charakter. Weźmy sobie prosty przykład.. Na święta klocki lego najlepszy sklep wystawia na samym przedzie. To chodliwe zabawki, więc nie ma w tym nic dziwnego. Czego jednak nauczymy dziecko, jeśli od razu zgodzimy się na jego usilne wołanie o ich zakup? Będzie wszystko na nas wymuszało i stosowało szantaż emocjonalny. Lepiej kupić mu puzzle trefl a potem klocki, niż ulegać parciu otoczenia.

Internetowy sklep z zabawkami ma wiele ofert zabawek edukacyjnych, ale przede wszystkim to nasze działania rozwijają dziecko.