2 marca 2017 Technologie 0

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ekologia nie jest jedynie chwilową modą, która przeminie, a my wrócimy do epoki węgla i starych rozwiązań. Powiem krótko – w życiu nie byłem odnośnie niczego tak bardzo pewien jak tego, że ekologiczne, odnawialne źródła energii są dokładnie tym, co czeka nas w przyszłości.

Być może rozwój nie zatrzyma się na energii solarnej i wiatrowej

panele słoneczneOczywiście na ten moment wydaje nam się, że osiągamy bardzo dużo w kwestii odnawialnych źródeł energii, ale prawda jest taka, że nie wiemy co jest jeszcze przed nami. W poprzednich latach ludzie nie sądzili nawet, że ze światła słonecznego można będzie kiedyś produkować prąd. My również możemy zdziwić się w przyszłości, gdy panele fotowoltaiczne zostaną zastąpione czymś, co wydaje nam się nie mieć żadnego potencjału na sukces. Póki co modna jest własna elektrownia wiatrowa, ale nie mamy pewności jak długo ten trend będzie trwał. Wkrótce przecież wielkie firmy będą w stanie budować tak duże elektrownie czerpiące energię ze źródeł odnawialnych, że prywatne panele słoneczne staną się kompletnie nieopłacalne. Oczywiście na ten moment jak najbardziej własna elektrownia słoneczna przyniesie nam spore oszczędności, ale w bardziej odległej przyszłości tego typu rozwiązania na pewno zostaną zastąpione innymi. Również energia z elektrowni jądrowych jest przyjazna środowisku – wydziela się wówczas o wiele mniej zanieczyszczeń, niż w przypadku elektrowni węglowych. Wkrótce era węgla przeminie bezpowrotnie i wszystkie elektrownie będą zasilane wiatrem, wodą lub prądem. Kto wie co z kolei czeka nas w bardziej odległej przyszłości.

Choć energia ze źródeł odnawialnych nie została jeszcze dopracowana do perfekcji, już zaczęły pojawiać się wiadomości o kolejnych metodach pozyskiwania czystej energii. Oczywiście minie bardzo dużo czasu nim inne metody zaczną działać, w związku z czym jeszcze przez wiele lat energia solarna i wiatrowa będą miały swoje miejsce w społeczeństwie.

Informacje pochodzą z http://wlasnyprad.eu