10 lutego 2017 Technologie 0
panele fotowoltaiczne

Razem z moją siostrą zdecydowałyśmy się na to, aby w swoich domkach jednorodzinnych zamontować baterie słoneczne. Tyle, że od innych producentów. Osoba, od której ona zamawiała swoje panele była z polecenia. Podobno fantastyczny specjalista, który na rynku jest już od wielu lat. Teściowa, która także zdecydowała się na jego usługi była zachwycona. Jako, że nie chciała się kłócić z mamusią zgodziła się na jego usługi.

Kolektory słoneczne to koszt, więc wymaga się gwarancji

panele fotowoltaiczneJa natomiast znalazłam w wyszukiwarce sklep oferujący zestawy fotowoltaiczne w atrakcyjnych cenach. Czytałam o nim wiele opinii w internecie i inni konsumenci byli bardzo zadowoleni zarówno z wyceny jak i montażu i całości kontaktu z kontrahentami. Przyszedł czas na to, aby systemy fotowoltaiczne zostały zamontowane w naszych domach. Ja byłam bardzo zadowolona z ekipy montującej jak i z samego produktu. Dostałam także piętnaście lat gwarancji, więc moim zdaniem to całkiem sporo. Moja siostra niestety miała dużo gorzej. Montaż odbył się, aby delikatnie powiedzieć tak sobie. Kolektory słoneczne w korzystnej cenie znajdujące się na jej dachu nie były dobrze zamontowane, a dodatkowo nie pracowały tak jak zapewniał pracownik firmy. Gdy zadzwoniła i powiedziała iż wyczuwa, że coś jest nie tak właściciel firmy stwierdził, że oni nie dają gwarancji na montaż a na działanie a kolektory działają dobrze. Zaznaczył jednak, że inwertery mogą działać nieco słabiej, jeżeli nie są odpowiednio przymocowane. Wówczas to trzeba ponownie zapłacić za montaż około trzech tysięcy. Zaczęłam zastanawiać się skąd takie różnice i na ile czasu producent powinien dawać gwarancję na swoją pracę?

Przecież ja dostałam ją aż na piętnaście lat! Wydaje mi się, że w przypadku tak drogiego sprzętu jakim są kolektory słoneczne taki okres czasu jest odpowiedni. Ale jak chciała tak ma.