1 grudnia 2019 Zdrowie i Uroda 0

 

Piękny wygląd to jedna z najbardziej pożądanych cech współczesnego człowieka. Inwestujemy dużo czasu i pieniędzy, aby osiągnąć satysfakcję z własnej sylwetki, twarzy, fryzury. Czasem decydujemy się na zabiegi medyczne, dzięki którym możemy ulepszyć nasz wygląd. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest aparat ortodontyczny. Istnieją jednak inne powody, dla których warto się na niego zdecydować.

Aparat na zęby a zdrowie

aparat na zęby - poznańNajbardziej widocznym efektem noszenia aparatu ortodontycznego jest równy zgryz. Dzięki niemu wiele osób czuje się bardziej komfortowo, pozbywa się kompleksów, dla niektórych może być to droga do kariery. Warto wiedzieć, że poza tymi estetycznymi aspektami prosty zgryz wpływa na nasze zdrowie. Regularne rozstawienie zębów umożliwia ich dokładne czyszczenie szczoteczką oraz nicią dentystyczną. Przy krzywym zgryzie dotarcie do wszystkich jego części może być niemożliwe. Nawet przy regularnym stosowaniu nici dentystycznej pewne fragmenty powierzchni pozostaną ukryte. Przyczynia się to do wielu chorób zębów i dziąseł. Aparat może więc być potrzebny, nawet gdy wygląd uzębienia jest zadowalający. Zapotrzebowanie na usługi ortodontyczne nie maleje. Jest dużo miejsc w Polsce, gdzie można wykonać aparat na zęby – Poznań to jedno z wielu. Wydaje się, że świadomość medyczna Polaków rośnie i coraz więcej osób oddaje swoje zdrowie w ręce specjalistów.

Posiadanie ładnego i równego zgryzu to marzenie każdego. Wiedza o tym, jak funkcjonuje organizm człowieka, pozwala uświadomić sobie, że aparat na zęby to nie tylko estetyka, ale także zdrowie i możliwość odpowiedniego zadbania o higienę w jamie ustnej. Poza czynnikami estetycznymi i społecznymi istnieją medyczne powody, dla których aparat ortodontyczny czasem bywa konieczny.