8 sierpnia 2021 Sport i rekreacja 0

Szok kulturowy po przeniesieniu się do profesjonalnej, komercyjnej siłowni był widoczny u wszystkich kolegów, którzy do tej pory ćwiczyli tylko na miejskiej „pakerni”, i nie mieli wcześniej okazji wykonywać treningu w nowoczesnej sali. Różnice w wyposażeniu były widoczne od razu, gdyż sprzęt w komercyjnej siłowni stał na najwyższym poziomie.

Odważniki do intensywnych ćwiczeń fizycznych

obciążenia do ćwiczeńByliśmy przede wszystkim zaskoczeni znacznie wyższym progiem obciążenia urządzeń i narzędzi do ćwiczeń fizycznych. W miejskiej siłowni rzadko zdarzała się możliwość zamontowania obciążenia większego niż sto dwadzieścia kilogramów, gdyż uczęszczali tam przede wszystkim amatorzy, dopiero zaczynający poważniejszy trening fizyczny lub też ćwiczący tylko okazjonalnie. W profesjonalnej sali, natomiast, obciążenia do ćwiczeń intensywnych mogły mieć nawet i dwieście, czy więcej kilogramów na sztangach, a poziom ciężaru hantli był również proporcjonalnie wyższy. Takie hantle były świetnym uzupełnieniem każdej siłowni, zwłaszcza w momencie gdy ćwiczący osiągnął już górną granicę możliwości podczas treningu ze standardowym sprzętem, i potrzebował znacznie większego ciężaru obciążenia do ćwiczeń profesjonalnych. Odważniki jakie stosowano na naszej nowej siłowni miały również znacznie mniejszy przedział wagi, i były dostępne w wariantach mających dwa i pięć kilogramów różnicy.

Taki podział pozwalał na idealne dopasowanie obciążenia, co do kilku kilogramów, do możliwości każdego ćwiczącego, i umożliwiał wykonywanie profesjonalnego treningu fizycznego bez większego problemu. Nic dziwnego iż niemal wszyscy zaopatrzyliśmy się w takie odważniki, razem z równie profesjonalnie wykonanymi gryfami, które pozwalały na zamontowanie znacznie większej ilości odważników niż standardowe wersje.