11 lipca 2022 Zdrowie 0

W sklepach konopnych można natrafić na dwa rodzaje olejów konopnych z kannabidiolem (CBD) – ciemnozielone oraz złote. Pamiętać jednak należy, że, tak naprawdę, istotny jest współczynnik procentowy tej terapeutycznie działającej substancji aktywnej.

Wysokiej jakości olejek CBD

olej konopny cbdTo, czy olej ma złotą, czy też ciemnozieloną barwę, zależy wyłącznie od tego, jaką metodą jest on pozyskiwany. Jeśli jest to klasyczne tłoczenie, to przyjmują one ciemną barwę, natomiast jeśli jest to ekstrakcja nadkrytycznym CO2, to wówczas mają bursztynowy (złoty) odcień. Jeżeli chodzi o ich działanie, to jego siła zależna jest, wyłącznie, od procentowej zawartości kannabidiolu, natomiast jeśli idzie o smak, to różnica jest diametralna. Wszak ciemnozielony olej konopny CBD ma bardzo charakterystyczny, długo utrzymujący się, gorzki smak, co wielu konsumentom tworzy pewien dyskomfort. Złote olejki natomiast są o wiele bardziej łagodne, a goryczka jest ledwie wyczuwalna. Niemniej jednak, wiedzieć trzeba, że są zwykle droższe od ciemnozielonych i są to często różnice dość wyraźne, bo sięgające kilkudziesięciu złotych. Gdy myślimy o zakupie któregoś z wyrobów to, bez względu na jego barwę, najlepiej zrobić to w jednym z internetowych sklepów konopnych. Dlaczego? Powody są dwa, niższe, względem sklepów stacjonarnych, ceny, jak też dużo większy asortyment. Można również wskazać iż w najlepszych sklepach internetowych, jednorazowy zakup większej partii olejków jest premiowane bardzo atrakcyjnymi opustami.

Poza kannabidiolem, w olejkach konopnych zidentyfikować można nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega, witaminy, minerały, fenole, flawonoidy oraz terpeny. Zatem, tak naprawdę, te wyroby to super mocny koktajl, niezbędnych organizmowi, składników i substancji czynnych.