4 lutego 2017 Handel 0

Podczas urządzania naszego magazynu zwykle dysponujemy ograniczonym budżetem, który jesteśmy skłonni przeznaczyć na ten cel. Jeżeli przyjmiemy takie założenie, to i tak nadal warto będzie nadmienić, że pewne elementy składające się na standardowe wyposażenie magazynu i tak nie należą wcale do wydatków dużych, zatem naprawdę nie warto nadmiernie oszczędzać.

Meble sklepowe a bezpieczeństwo

meble sklepoweLepiej dobrze przemyśleć sprawę i zainwestować w wyroby znanych producentów, takich jak Wanzl, a mieć gwarancję, że nasz towar będzie bezpiecznie przechowywany. Jeśli chodzi o meble do sklepów to ma przecież także istotny wpływ na jeszcze jeden, znacznie ważniejszy aspekt – bezpieczeństwo naszych pracowników. Koncentrując się na tej kwestii, trzeba wspomnieć, że jeżeli już inwestujemy w regały pozwalające efektywnie wykorzystać przestrzeń magazynową, a takimi na pewno będą regały wysokiego składowania, koniecznie powinniśmy zadbać o udostępnienie odpowiednich narzędzi pracownikom. Bezpieczny dostęp do towarów na najwyższych półkach zapewnią tylko odpowiednio dobrane wózki z podnośnikami. Ceny zwykłych regałów zaczynają się już na poziomie stu siedemdziesięciu złotych od sztuki. Za regały składowania wysokiego możemy zapłacić nawet siedemset złotych, zależnie od jego wysokości i kilku innych czynników.

Za wózek paletowy możemy zapłacić około tysiąca złotych, poczynając od podstawowej wersji, do nawet kilkunastu tysięcy za zaawansowane urządzenia z własnymi napędami. To tylko niektóre przykłady kosztów wyposażenia magazynowego, ale już na ich podstawie możemy się zorientować z jakim wydatkiem możemy się liczyć.