23 grudnia 2021 Sport i rekreacja 0

Jazda konna to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób, niezależnie od wieku, decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem. Jeśli również myślimy nad tym, czy spróbować swoich sił, musimy zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria. Jakie są niezbędne do jazdy? Jak wybrać odpowiednie przedmioty? 

Jak dobrze dopasować obuwie do jazdy konnej? 

polecane oficerki jeździeckieJeździectwo to niezwykle popularny sport. Zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim koniom. To zwierzęta bardzo inteligentne. Między jeźdźcem, a koniem może wykształcić się niesamowita więź. Jazda konna daje możliwość stworzenia właśnie takiej niesamowitej przyjaźni. Polega na głębokiej współpracy, dlatego tak wiele osób ceni sobie ten sport. Do jego uprawiania potrzebne nam będą różnego rodzaju akcesoria. Przede wszystkim, musimy dbać o bezpieczeństwo, zarówno własne jak i konia. Dlatego podczas jazdy powinniśmy nosić toczek, chroniący głowę. Na wypadek upadku z konia, nasza głowa będzie odpowiednio chroniona przed zranieniem.  Toczek powinien być odpowiednio dobrany, aby nie zsuwał się i nie był zbyt luźny bądź za ciasny. Oprócz tego, musimy zakupić sobie odpowiednie obuwie chroniące stopę. Takie polecane oficerki jeździeckie ochronią także nasze łydki przed ewentualnym otarciem. Muszą posiadać wysokie cholewki, mieć wzmacniany czubek i odpowiednią podeszwę. Obcas powinien wystawać na tyle, aby zapobiegać wysuwaniu się stopy ze strzemion podczas jazdy. 

Toczek i odpowiednie obuwie to jedynie niewielki procent akcesoriów, w jakie możemy się zaopatrzyć. Te jednak są najważniejsze. Ich zadaniem jest ochrona naszej głowy oraz nóg podczas jazdy konnej. Inne akcesoria, takie jak strój do jazdy czy własny pejcz do poganiania konia nie są tak bardzo konieczne.