
Budownictwo w stylu kanadyjskim w przeszłości uznawane było za inwestycję ryzykowną. Wynikało to z faktu, że w Polsce wiedza na ten temat była nikła, a domy które powstawały miały bardzo często złą konstrukcję. Stąd wzięło się przekonanie Polaków, że budowa domu kanadyjskiego jest mało opłacalna.
Obalamy mity na temat domów kanadyjskich
Obecnie jednak na polskim rynku istnieje coraz więcej firm zajmujących się tworzeniem właśnie takich domów. Wiedza na ten temat wzrosła, pracownicy są znacznie lepiej przygotowani i przeszkoleni. Dlatego coraz częściej można spotkać domy kanadyjskie Śląskie. Sukcesem dobrego domu w stylu kanadyjskim jest oczywiście drewno. Domy powstają przy wykorzystaniu drewnianych belek. To od nich zależy powodzenie całej budowy. Jeśli na samym początku drewno zostanie poddane właściwej obróbce, belki będą przycięte równo, zgodnie z wymogami oraz obliczeniami fachowców, a na samym końcu zostaną prawidłowo ze sobą połączone, to dom nie będzie miał żadnych wad. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj użytego drewna. Drewno używane do budowy domów kanadyjskich to drewno suszone komorowo i strugane czterostronnie. W przeszłości bardzo często popełniano ten błąd i ten rodzaj drewna zastępowano tańszym. To również miało wpływ na to, że domy nie sprawdzały się w polskich warunkach. Sama nazwa konstrukcji wzięła swoją nazwę właśnie od domów szkieletowych, które są bardzo popularne w Kanadzie oraz USA.
Zatem, aby dom w pełni odpowiadał standardom należy stosować się do zaleceń i wykonywać prace budowlane dokładnie w taki sposób jak robią to mieszkańcy tamtych terenów. Domy z drewna są budynkami bardzo wytrzymałymi, komfortowymi i łatwymi w utrzymaniu. Oprócz tego drewniane budynki zawsze wygląda niezwykle estetycznie.