26 czerwca 2016 Finanse 0
biuro na godziny

Biura zajmujące się rachunkowością w ofercie posiadają nie tylko prowadzenie książki przychodów i rozchodów czy pełnej księgowości (księgi handlowe), ale także szereg innych usług. Wiele z nich rozszerza swoje cenniki o kompleksową obsługą kadr i płac.

Wrocławskie biuro na godziny to ciekawa oferta

biuro na godzinyJakie czynności z zakresu kadrowo-płacowego wykonuje biuro rachunkowe?Księgowa lub księgowy z biura przejmuje wszystkie sprawy kadrowe firmy. Właściciel, zarząd spółki czy dyrektor unikają formalności pracowniczych. Usługi księgowe opierają się na zagadnieniach prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz na prawie podatkowym. Prowadzenie kadr i płac obejmuje ewidencję danych w systemie, uzupełnianie teczek osobowych, przygotowywaniem list płac wraz z naliczaniem wynagrodzeń. Wynagrodzenia obliczane są na podstawie obowiązujących przepisów i ilości dni roboczych w miesiącu. Biuro rachunkowe przygotowuje również ewidencję urlopów, ewidencjuje zwolnienia lekarskie, rozlicza rachunki do umów cywilno-prawnych (umowy zlecenie, umowy o dzieło). Kolejną częścią ofert jest przygotowywanie deklaracji do ZUS oraz PFRON. To biuro rachunkowe, w imieniu pracodawcy, zgłasza nowych pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ramach outsourcingu kadr i płac biuro odprowadza także zaliczki na podatek dochodowy i przygotowuje dla pracowników informacje PIT 11, PIT 40, wystawia rozliczenia PIT 8AR, PIT 4R czy dokument ZUS IWA. Rozliczenia podatku dochodowego są obowiązkowe i nie mają nic wspólnego z firmową książką przychodów i rozchodów. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo obowiązuje pełna księgowość, czy np. ryczałt ewidencjonowany, ma ono obowiązek rozliczyć zaliczki na podatek dochodowy pracowników.Outsourcing kadr i płac oferuje często także biuro na godziny-wrocław.

Jest to dodatkowa usługa oprócz adresu do rejestracji firmy i obsługi korespondencji. W ofercie może znaleźć się także biuro na godziny, sala konferencyjna. Często dostępne są tutaj również porady podatkowe, czasami porady prawne.