14 listopada 2018 Zwierzęta 0

 

Zwierzęta tak samo jak ludzie cierpią na różne nietolerancje pokarmowe, lub mają alergie na pewne składniki pożywienia. Aby te problemy ominęły naszego pupila, to musimy go karmić odpowiednią karmą, która nie będzie mu szkodzić. 

Jaki skład ma karma Scottish Salmon?

canagan scottish salmonW sklepach zoologicznych popularne są karmy ze zbożami, z dodatkiem ryżu i gorszej jakości mięs. To powoduje, że niektóre zwierzęta mają problemy żołądkowe po ich spożyciu, dlatego wysoka jakość tego co je nasz pies, jest bardzo ważna. Karma Canagan Scottish Salmon, to rybne kawałki pochodzące z wyselekcjonowanej hodowli, wolne od antybiotyków i hormonów wzrostu. Głównym składnikiem tej karmy jest łosoś, pstrąg i śledź, gdyż zawierają najwięcej składników odżywczych i są najsmaczniejsze. Mięso stanowi ponad sześćdziesiąt procent składu, a reszta to dodatki warzywne i zioła. Plusem tej karmy jest barak dodatku zbóż i ryżu, czyli jest ona bezglutenowa i mogą ją jeść psy z wrażliwym żołądkiem. Ryby w karmie Canagan są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka, oraz zdrowych kwasów tłuszczowych o mega 6 i omega 5. Wodorosty dodane do karmy są źródłem składników mineralnych, a bataty zastępują zboża, które są dostawcą węglowodanów. Specjalnie opracowana receptura karmy Scottish Salmon zapobiega nagłym skokom poziomu cukru we krwi, a jedynie pozwala na powolne jego uwalnianie, przez co pies dłużej ma energię. Dawkowanie karmy powinno być dostosowane do jego wieku i wagi, oraz do aktywności w ciągu dnia.

Karmy firmy Canagan możemy kupić w większości sklepów zoologicznych, pakowanych w opakowania po pół kilo, albo dużych pięciokilogramowych torbach. Sucha karma posiada długą datę ważności, więc bez obaw możemy kupować bardziej ekonomiczne, duże opakowania z pożywieniem.