21 lipca 2021 Zdrowie i Uroda 0

Nasza skóra jest niemalże w dziewięćdziesięciu procentach pokryta włosami, które pełnią rolę ochronną. Jednak są miejsca, w ktorych nie są one mile widziane, zwłaszcza u kobiet. Z tego względu są regularnie usuwane na różne sposoby.

Czy laser dokładnie usuwa owłosienie?

laserowe usuwanie owłosienia zielona góraKobiety przeważnie do usuwania zbędnego owłosienia stosują jednorazowe maszynki do golenia, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Co prawda dają zadowalający efekt, ale na bardzo krótko, co stanowi ich wadę. Pod tym względem nieco lepsze są kremy do depilacji, elektryczne depilatory czy woski na ciepło i na zimno. To co je wszystkie łączy to to, że trzeba je systematycznie powtarzać co kilkanaście dni. Obecnie najbardziej skuteczna jest depilacja laserowa, która daje efekt gładkiej skóry nawet na kilkanaście miesięcy. Później wystarczy stosować jedynie zabiegi utrwalające, aby skóra nadal pozostała gładką. Wadą tej motody może być konieczność wykonania kilkunastu zabiegów w tym samym miejscu, ale za to efekt będzie spektakularny. Lasery w kosmetyce są wykorzystywane także do likwidacji przebarwień, które mogą powstać po nadmiernej ekspozycji na słońce czy po ciąży. W tej kwestii laser potrafi zdziałać cuda, ponieważ wiele śladów znika bezpowrotnie. Ponadto w gabinetach medycyny estetycznej przy użyciu lasera usuwane są trwałe zmarszczki o średniej głębokości. Taki zabieg należy powtórzyć kilka razy, ale pierwsze rezultaty są widoczne już po dwóch – trzech seriach. Na pewnie nie ma się czego bać, bo laser jest bezpieczny.

W zabiegach kosmetycznych co jakiś czas pojawiają się nowe usługi, które wykorzystują innowacyjne metody w pielęgnacji czy korekcji określonych problemów skórnych. Przy użyciu lasera nie należą do najtańszych, ale za to są bardzo skuteczne.

Więcej informacji www.newbello.pl