25 listopada 2017 Biznes 0

Płaskie przesyłki najczęściej przesyłane są w specjalnych, tak zwanych bąbelkowych kopertach. I wbrew pozorom jeszcze w bardzo dużych ilościach korzystam z usług poczty, mimo bardzo popularnych przesyłek kurierskich. I to właśnie przesyłki w bąbelkowych kopertach dominują w ilości wysyłek.

Najchętniej kupowane są koperty bąbelkowe

koperta bąbelkowaCo jest takiego w zwykłej, płaskiej kopercie bąbelkowej, że należy ona do najchętniej kupowanych rodzajów kopert? Okazuje się, że ogromne znaczenie ma jej wytrzymałość oraz fakt, że od środka przesyłka zabezpieczona jest bąbelkami z folii. Koperty takie wykonane są z wysokiej jakości papieru, który dzięki zawartości włókien celulozy jest odporny na rozrywanie. To daje nam gwarancje tego, że przesyłka dotrez do adresata praktycznie w nienaruszonym stanie. Bąbelkowa folia, znajdująca się w środku koperty, produkowana jest ze specjalnych polimerów. Zapewniają one elastyczność oraz nadają odpowiednią sztywność. Poślizg, jaki daje folia powoduje, że łatwiej jest spakować na przykład książkę  czy duży plik dokumentów. Taka koperta bąbelkowa występuje w rozmaitych rozmiarach. Najwięcej sprzedaje się takich zbliżonych do rozmiaru a4, gdyż właśnie do nich wchodzą bez problemu książki. Mniejsze koperty wykorzystywane są raczej sporadycznie, głównie przez małych przedsiębiorców, którzy przesyłają w nich na przykład drobne przedmioty, zamówione prze klientów przy wykorzystaniu sklepu internetowego.

Dzięki rozwojowi Internetu do łask powróciły przesyłki pocztowe. Korzystamy z nich w dużych ilościach, najczęściej kupując koperty bąbelkowe. Przesyła się w nich praktycznie wszystko- od książek, przez dokumenty czy drobne przedmioty. Przyczyna jest prosta- takie koperty są bardzo wytrzymałe i dają pewność, że towar dotrze nienaruszony.