19 sierpnia 2016 Budownictwo 0
baseny kąpielowe

Czy montaż lub budowa basenu kąpielowego w ogrodzenie to dobre rozwiązanie? W przypadku polskich uwarunkowań klimatycznych opinie na ten temat mogą być bardzo zróżnicowane.

Baseny kąpielowe mogą być składane

baseny kąpieloweNie wszyscy podchodzą do tematu basenów w pozytywny sposób ze względu na konieczność regularnego czyszczenia oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych, które są wymagane. Aby ograniczyć konieczność wykonywania wspomnianych czynności, szczególnie tych związanych z utrzymaniem czystości, warto zamontować zadaszenia basenów wykonane z wytrzymałych i lekkich materiałów. Oczywiście nie wszystkie baseny wymagają montażu zadaszenia. W wielu przypadkach baseny kąpielowe to składane konstrukcje, które można przenosić w dowolne miejsce. Jedyne wymagania to odpowiednio duża i w miarę równa powierzchnia. Tego rodzaju baseny ogrodowe są tanie w utrzymaniu oraz bardzo mobilne. Jeżeli decydujemy się na baseny ogrodowe na trwałe związane z gruntem to musimy dokładnie oszacować czy ich rozmiar nie przekracza wymaganych wartości, których przekroczenie powoduje konieczność składania wniosku o wydanie pozwolenia n budowę. Jeżeli decydujemy się na basen kąpielowy bez dachu to musimy umiejscowić go w miejscu, które będzie pozbawione sąsiedztwa drzew. Dobrym pomysłem będzie również wybór miejsca, które nie jest przez cały dzień narażone na oddziaływanie promieni słonecznych.

Wszystkie te elementy mają dosyć duże znacznie w kontekście wytrzymałości i stanu technicznego basenu. Wybór lokalizacji ma więc bardzo duże znaczenie. Warto podejść do tego tematu w sposób analityczny, gdyż mogą być od niego uzależnione pozostałe etapy budowy basenu.

Baseny kąpielowe oferuje firma StarPool