11 kwietnia 2017 Produkcja 0

W przemyśle stosowane są różne urządzenia. Wśród nich warto zwrócić uwagę na tj. bandownica. Jest to urządzenie znane również pod nazwą napinacz. Można kupić bandownice, które służą zarówno do nawijania tworzyw sztucznych jak i stalowych taśm. Jeśli chodzi o ręczne opasywania różnych produktów, możliwości jest naprawdę wiele.

Bandownice, czyli urządzenia do nawijania taśm stalowych

bandownica automatycznaNa rynku istnieją różne rozwiązania w tym zakresie. Można wybrać opasywanie ręczne albo opasywanie pneumatyczne z zapinką albo bez niej. Do takich urządzeń sprzedawane są również właściwe taśmy do opasywania. Są to taśmy stalowe, które wybierane są pod konkretne urządzenie. Dzięki temu korzystanie z napinacza jest całkowicie bezpieczne. Firmy zazwyczaj doradzają w wyborze konkretnego produktu. Do tego oferują nie tylko pełen pakiet serwisowy, ale również gwarancję na produkty i części zamienne. W przemyśle wykorzystywane są maszyny do opasywania taśmą z tworzyw i ze stali. Taka bandownica automatyczna zapewnia szybką i nieskomplikowaną pracę. Waga takich urządzeń (np. ręcznych) nie jest duża. Zazwyczaj jest to kilka kilogramów. Urządzenia są więc poręczne i łatwe w obsłudze. Zarówno zaciskanie jak i naciąganie nie wymaga tu większego wysiłku ze strony użytkującego urządzenie. Konstrukcja urządzeń jest jak najbardziej ergonomiczna. Napinacze są przyjazne, jeśli chodzi o ich konserwację. W bandownicach nie ma wielu elementów, które mogłyby szybko ulegać zużyciu, dlatego starczają na długo.

Niektóre modele nadają się tylko do zastosowań wysokoobciążonych. W nich stosuje się taśmę stalową. Może mieć ona różną szerokość. Najczęściej jest to około 20 mm. Istnieją też bezzapinkowe urządzenia ręczne. Stosuje się w rozwiązaniach stacjonarnych. Takie napinacze stosuje się głównie w przemyśle. Posiadają one przyciski sterujące.