7 lipca 2019 Budownictwo 0

Dopiero studia architektoniczne pozwoliły mi zauważać szczegóły, jeśli chodzi o otoczenie. Dotarło do mnie, że w ciągu ostatnich kilku lat balustrady szklane stały się bardzo powszechne i popularne. Zaczęłam się wtedy zastanawiać, dlaczego ludziom się one podobają. Troszkę, jak taki analityk, ale zawsze lubiłam znać odpowiedzi na tego typu pytania.

Jakie zalety ma balustrada szklana?

balustrady szklane zewnętrzneZ moich obserwacji wynika, że balustrady szklane zewnętrzne możemy zobaczyć nie tylko w galeriach handlowych lub urzędach, ale również przy nowoczesnych domach. Moim zdaniem balustrady kojarzą się nam przede wszystkim zarówno z klasyką, jak i elegancją. Tak naprawdę posiadają o wiele więcej zalet niż mogłoby się nam wydawać. Balustrada szklana pasuje do każdego budynku. Nie spotkałabym się jeszcze z sytuacją, że nie pasowałaby, dlatego tak często decydujemy się właśnie na nią. Pomijając już względy estetyczne, balustrady szklane są łatwe i tanie, jeśli chodzi o utrzymanie ich czystości. Wystarczy jedynie szmatka oraz płyn do szyb, a to przecież każdy z nas posiada zarówno w domu, jak i w pracy jako obowiązkowy zestaw do sprzątania. Balustrady są wykonane z laminowanego, hartowanego szkła, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne, więc nie należy martwić się o ich trwałość czy wytrzymałość. Cena balustrad zewnętrznych wykonanych ze szkła jest różnorodna. Na ostateczną kwotę wpływa przede wszystkim to, jakich wymiarów będzie balustrada oraz jaką grubość szkła wybierzemy. Wiadomo, im grubsze szkło, tym cena będzie wyższa.

Balustrady szklane są stosowane nie tylko na zewnątrz budynków, ale również i w środku. Uważam, że to naprawdę idealne rozwiązanie dla każdego, dlatego warto się nad nim zastanowić. Szkło nigdy nie wyjdzie z mody i dodatkowo w przypadku remontu nie będziemy musieli martwić się, że coś nie będzie ze sobą pasowało.