10 marca 2021 Zdrowie i Uroda 0

Kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją czynną, jaką możemy znaleźć jedynie w konopiach. Nie da się również sztucznie stworzyć jej zamiennika więc jest unikalna. Sprawia to, że produkty konopne, jakie je zawierają nie zawsze są tanie.

Zakup oleju konopnego z CBD

gdzie kupić olejek cbdNajczęściej, oleje konopne, mają postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny o gorzkim smaku i intensywnym, konopnym aromacie. Ich jakość bardzo prosto sprawdzić, wystarczy bowiem wstrząsnąć buteleczką i sprawdzić, czy na jej ściankach pozostał osad. Jeśli tak jest, możemy mieć pewność iż produkt jest najwyższej jakości. Natomiast jeśli jest mu konsystencją bliżej do wody aniżeli zawiesiny, lepiej go nie kupować, gdyż zapewne zabiera domieszki lub sztuczne wypełniacze. Gdzie kupić olejek CBD? Najlepiej w jednym z polecanych sklepów internetowych, albowiem mamy tam największy wybór i najbardziej rozsądne ceny. Natomiast w sklepach stacjonarnych raczej ciężko o wybór, gdyż większość z nich posiada w asortymencie zaledwie parę olejków i to tych najbardziej popularnych. Trzeba wiedzieć, że oleje mogą zawierać od jednego do pięćdziesięciu  procent CBD, co bardzo ułatwia dobranie najbardziej optymalnej dawki. Ważnym aspektem jest także to, jak są przechowywane, albowiem są bardzo wrażliwe na działanie promieniowania UV, nadmierne ciepło oraz wilgoć. Dlatego też trzeba je trzymać w miejscu zaciemnionym i suchym, o temperaturze nieco niższej od pokojowej.

Stosowanie olejów konopnych może nam przynieść wiele korzyści, ponieważ cechują je właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, a także przeciwwymiotne. Dodać też trzeba, że CBD jest doskonałym antyoksydantem, który wymiata z naszego organizmu wszelkie toksyny i metale ciężkie.