15 września 2017 Usługi 0

Często słyszymy, jak ludzie mówią, że dzisiejsze dzieciaki tylko by spędzały całe dnie przy komputerach. Nikogo jednak nie zastanawia, dlaczego tak się dzieje. Nikt nie pomyśli o tym, aby coś z tym zrobić. Prawie nikt, bowiem w moim mieście wreszcie coś się ruszyło!

Świetna zabawa na warsztatach 

warsztaty dla szkółPrawda jest taka, że dzieciaki często przesiadują wgapione w monitor komputera, ponieważ… nie mają innego zajęcia. Za naszych czasów mogliśmy swobodnie kopać piłkę na podwórkach osiedlowych. Dziś niestety, w większości przypadków możemy spotkać się z tabliczkami zakazującymi grania w jakąkolwiek grę związaną z piłką. Nie każde dziecko ma blisko na szkolne boiska i nie każde boiska są otwarte. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Nasze miasto jednak wreszcie postanowiło sprawić dzieciakom nieco frajdy wprowadzając warsztaty dla szkół. Warsztaty były naprawdę różnorodne. Można było zapisać się na zajęcia z tańca, na lekcje plastyki, muzyki, czy nawet kółko teatralne. Dla chłopców pojawiło się także wiele opcji w postaci warsztatów modelarskich, czy informatycznych. Wybór był ogromny i choć z początku pojawiały się opinię twierdzące, że pomysł ten nie wypali, to na całe szczęście się one nie potwierdziły! Dzieci przybywały tłumnie na warsztaty. Na każdym z paneli można było zauważyć mnóstwo młodzieży. I na wielu warsztatach były wprowadzone nawet dwie grupy w celu pomieszczenia wszystkich. Widok ten naprawdę cieszył oko.

Dzieci, z własnej woli zostawiły komputery i zainteresowały się innym sposobem spędzania czasu, który nie tylko był dla nich zdrowszy, ale przede wszystkim czegoś uczył i rozwijał młode i kreatywne umysły. Warsztaty były przeprowadzane dla dzieciaków w różnym wieku. Zarówno dla tych w wieku wczesnoszkolnym, jak i nastolatków, a wszyscy, bez względu na ilość posiadanych wiosen, rewelacyjnie się bawili!