28 września 2017 Produkcja 0

Ostatnio pojawia się dość dużo kontrowersji na temat substancji takiej jak adBlue. Substancja ta konwertuje tlenki azotu w nieszkodliwy dla środowiska azot i parę wodną. Wykorzystywany jest w silnikach wysokoprężnych. Pozwala to na ograniczenie substancji, które są odpowiedzialne za smog.

Jak przechowywać adBlue?

zbiorniki adblueAdBlue wykorzystywany jest głównie w dużych samochodach oraz w pojazdach nieprzeznaczonych do ruchu drogowego i w ciągnikach. Jest bardzo prosty w użyciu. Do substancji stworzone są specjalnie zbiorniki adblue. Zbiorniki te wykonane są ze specjalnego materiału, ponieważ sama substancja działa korozyjnie. Sama substancja nie jest również czymś skomplikowanym ponieważ, jest to roztwór mocznikowy o wysokiej częstotliwości. Wiele firm wyposaża już w specjalne zbiorniki wyprodukowane przez siebie samochody. Jest dużo firm które, produkują AdBlue ale warto zwrócić uwagę na produkty wykonane zgodnie z normą ISO 22241. Wiele samochodów zawiera już katalizator SCR i już niewielkie zanieczyszczenie może doprowadzić do uszkodzenia tego katalizatora. Wiele firm zastrzega sobie nawet prawo do nie przyjęcia gwarancji ze względu na niską jakość AdBlue. Jest wiele zalet z korzystania z takich rozwiązań. Są to miedzy innymi mniejsze zużycie paliwa, zapobiega powstawaniu smogu i co zarazem zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowań na astmę. Z problemem dwutlenku węgla zmaga się wiele miast, dlatego normy z biegiem lat stają się coraz bardziej rygorystyczne a co za tym idzie technologia ta prężnie się rozwija. 

AdBlue dostępny jest na wielu stacjach lub u dostawców paliw a także u dilerów części samochodowych. Wiele firm oferuje dostawy bezpośrednio do wyznaczonego miejsca oraz wypożyczenie specjalnych zbiorników w których przechowywana jest substancja.